• Wineta
A A A

W dniach 04/05.08.2018r. w Sandomierzu na rzece Wiśle odbyły się XXXVI Ogólnopolskie Zawody w Wędkowaniu Nocnym o Puchar X Wieków Sandomierza. Organizatorem zawodów było Koło PZW Nr 1 w Sandomierzu przy współudziale Urzędu Miejskiego i MOSIR-u w Sandomierzu.  Przed oficjalnym otwarciem zawodów, zasłużeni członkowie Kola Nr 1 otrzymali odznaczenia ; Złotą Odznakę PZW odebrał kol. Ryszard Szymański, a Srebrną Odznakę PZW kol. Paweł Dziorek. Odznaczenia wręczył obecny na otwarciu zawodów członek Zarządu Głównego PZW kol. Marceli Czerwiński. Specjalne podziękowanie w postaci dyplomu uznania otrzymał od Zarządu Kola Nr 1  Pan Tadeusz Prokop właściciel floty statków wycieczkowych za pomoc w organizacji Zawodów z okazji Dnia Dziecka za nieodpłatny rejs statkiem po Wiśle . Zaraz po wręczeniu odznak i wyróżnień, otwarcia zawodów dokonał kol. Marceli Czerwiński – członek Rady Miasta w Sandomierzu. Sędzią głównym był kol. Franciszek Makowski. Do rywalizacji o Puchar X Wieków Sandomierza przystąpiło 19 drużyn po 4-ch zawodników, w sumie 76 wędkarzy.

Rywalizycja przy sprzyjającej pogodzie trwała 24 godziny. Efekty tych zmagań podliczyła komisja sędziowska i przedstawiła wyniki w dwóch klasyfikacjach:

Drużynowej:

Miejsce             Nazwa Drużyny                                        suma pkt.

 1            SOKOLNIKI -TADEUSZ  KUŁAGA                            18

 2           AMUR - RADZYŃ PODLASKI                                    52

 3            NIDA SOBKÓW I                                                      104

 

Indywidualnej:

1.Tworek Stefan

41,940 kg

2.Rękas Krzysztof

25,310 kg

3.Wójcicki Rafał

24,850 kg

4.Dąbrowski Marek

22,200 kg

5.Piskorz Leszek

21,210 kg

6.Kaspruk Mirosław

19 630,00


 

Po zakończeniu połowu Burmistrz Miasta Sandomierza dokonał uroczystego wręczenia pucharów i nagród. W tym roku było wiele nagród. Indywidualnie nagrodzono 13-tu zawodników i trzy drużyny. Imprezę zakończono tradycyjnie wspólnym posiłkiem. Mogła się ona odbyć w dużej mierze dzięki licznym sponsorom:

  • Urzędowi Miasta 
  • Panu Zbigniewowi Chorab – właścicielowi sklepu wędkarskiego ,,U Zbycha” 
  • Panu Andrzejowi Balmas

Sędzia główny podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za zdyscyplinowane zachowanie w czasie ich trwania, a Burmistrz zaprosił na kolejne zawody w przyszłym roku.